Engellilere Kredi Veren Bankalar

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Yaşam insanlara sunulan mucizevi bir olgu ama kimi zaman istenmeyen durumlar da olabiliyor. Nitekim engellilik de hiç istenmese de bu olgulardan bir tanesi. Yaşam ister istemez onlar için biraz daha güç olsa da onların da gereksinimleri aynı biçimde oluyor. Örneğin onların da dönem dönem kredi gereksinimi ortaya çıkabiliyor. Ama ne yazık ki bu durumda da karşılarına bir başka engel çıkıyor ve her banka engellilere kredi vermiyor. Engellilere kredi veren bankalar hangileri sorusunun yanıtı ise çok sayıda seçenek de içermiyor.

Engellilere Kredi İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Ülkemizde engellilere kredi veren bankaların başında aşağıdaki şartları taşıyan ve istenen evrakları getirenlere kredi veren Ziraat Bankası. Bunun yanında yine benzer biçimde PTT de engellilere kredi veriyor. Bunların dışında Akbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Garanti BBVA da diğer engellilere kredi veren bankalardır.

Engellilere kredi veren bankalar hangileri üstte bu biçimde ifade ettikten sonra biraz da hangi banka olursa olsun bu krediyi çekebilmek için aranan koşullar neler hangileri derseniz onun da yanıtı şu şekildedir. Çünkü engelli ya da engelsiz bankalardan kredi çekmenin belli başlı şartları vardır. Onlar şunlardır.

  • Maaşla çalışan bir kişi ise herhangi bir nedenden ötürü maaşında haciz gibi sıkıntı yaratan durumlar olmaması
  • Engelli bireyin kredi not değerinin yüksek değerlerde olması ve risk içermemesi
  • Düzenli ve belirli bir düzeyde gelirinin olması ve bunu belgeleri ile kanıtlayabiliyor olması
  • Engel türü olarak zihinsel engelli olmaması ve kendi iradesine sahip olabilmesi

Eğer engelli olan kişi üstte yer alan bankalardan bir tanesinin müşterisi ise o zaman durum biraz daha kolaydır.

Başvuru Sırasında İstenen Evraklar Nelerdir?

Engellilere kredi veren bankalar ve aranan şartları belirttikten sonra istenen evraklar nelerdir sorusunun yanıtı ise şu şekilde verilebilir:

  • Gelir durumunu gösteren evraklar
  • Engelli olduğunu gösteren sağlık raporu
  • İkametgah belgesi
  • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
  • Varsa ek gelirlerini gösteren belgeler

Bu belgeler giderek ilgili bankaların kredi veren bölümlerine başvuru yapmak yeterlidir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her insanın gündelik yaşamını idame ettirebilmesi, ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve ödemelerini düzenli olarak yapabilmesi adına mobil bankacılık sektörü birçok yenilik sunuyor. Özellikle ev ya da araba almanın kolaylaşmaya başladığı son dönemlerde aracılık yapan firma sayesinde kredi başvurusu yapan bireyler oldukça düşük faiz oranları ile kredilerini çekip istediği evin veya arabanın sahibi olma şansını yakalıyor.

Kredi Başvurusu

Sadece banka hesabı olarak kullanılmayan aynı zamanda da ihtiyaçlarınızın sahibi olmanıza aracılık yapan krediler hayatın vazgeçilmez döngüsü haline geldi. Mobil bankacılık sektöründe anlık olarak yapabileceğiniz kredi başvuruları sayesinde istediğiniz miktarı 12 ile 60 ay arasındaki vadelerde ödeme şansını yakalayabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinin dışında ev ya da araba almayı düşünen birçok kişi bu konuda öncülük yapan firmalar sayesinde başvurularını hızla tamamlayıp kredilerini çekebiliyor.  İlk olarak bu konuda bilgi edinmek adına ufak araştırma yaptıktan sonra öncü firmaya gitmeniz yeterli olacaktır. İstediğiniz ev veya arabaya nasıl sahip olabileceğinizin koşullarını size aktarıp kredinizin başvurusunu anında yapacaktır. Sizin adınıza sizin işlemlerinizle ilgilenecek birileri konusunda uzman ekibi ile size karşılayacaktır. Ayrıca ufak ihtiyaç kredi miktarlarında şubeye gitmeden de mobil kredi başvurusu butonuna tıklayarak istenen miktar ve ödenecek vade aralığı seçerek aylık ödenecek taksitinizi bilerek başvuru yapmanız da mümkündür.

Kredilerin Kullanıldığı Alanlar

Son yıllarda hayli çoğalan kredi başvurularının arasında en çok rağbet gören ihtiyaç kredisi olarak gözükse de aslında binlerce kişinin ev sahibi olma konusunda düşük faiz dönemine geçen bankalar sayesinde ev kredileridir. Hem mobil hem de yüz yüze görüşüp öncü firmalar eşliğinde tamamlanan krediniz sayesinde hayal ettiğiniz eve bir anda kavuşabilirsiniz. Gelirinize uygun koşullarda ödeme planı yapan uzman yetkililer istediğiniz kriterlere uygun ev almanızı da kolaylaştıran işlemler sunar. Ayrıca ev almanın yanı sıra araba almanın da kolaylaştığı ve faizlerin çakıldığı bu dönemlerde uzman firma sayesinde kolaylıkla araba kredi çıkarttırmanız mümkün olur. Siz sadece resmi gelir belgeniz ile gidip istediğiniz arabanın markasını söylersiniz. Onlarda sizin için kredi adımlarını oluşturup kredinizin onaylanmasını sağlar.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.