Garanti BBVA e-Vadeli Hesap Adına Her Şey Para Faizleri

Garanti BBVA e-Vadeli Hesap Adına Her Şey Para Faizleri

Yatırım yolu vadeli mevduat faizleri bankalarda dijital ortamlarda yapılabilir bir hüviyete büründü. Garanti BBVA e-vadeli hesap paranızı çekmenize rağmen vadesi bozulmayan bir hizmet ürünü. Bu ürünü kullanmanızda aracı olan internet bankacılığı yada Garanti BBVA Mobil sayesinde kişiler anında vadeli hesap açabiliyor ve mevduatını para faizleri eşliğinde kazanca bağlayabiliyor. Para kazanma adına emin adımlar atan ve kaybettirmeyen bir kazanç türü olarak Garanti BBVA zaman zaman müşterilerine ayrı kampanyalar da düzenliyor.

Garanti Vadeli Mevduat Hesabı Para Faizleri

Kaybetmeden kazanç manasında paramı faize yatırmak istiyorum diyen kişilerin arayışı bankaların vadeli mevduat hesaplarıdır. Bu hesaplara yatırmadan önce yatırımcı bankaların faiz oranları ile vadeli mevduat faizlerine bakar. Burada amaç daha çok faiz daha çok kazanç anlamına gelmektedir. Bu manada parası Garanti BBVA şubelerinde olan kişiler bu hesaplarına bağlı olarak dijital bankacılık ürünleri sayesinde paralarını da faize yatırabiliyor. Ne kadar uzun vade ve ne kadar çok para o kadar çok kazanç anlamına geliyor. Her finans kuruluşu gibi Garanti BBVA hoş geldin kampanyası düzenliyor ancak bu kampanya yatırımcıların beklentisinden uzak diyebiliriz. Ancak e-vadeli hesap avantajları da yok değil. Bu manada tüm bankalarda farklı bakış açısı olsa da mutlaka sizlere artı puan kazandıracak sunumları olabiliyor.

Garanti BBVA e-vadeli Hesap Avantajları

 • Yatırım amaçlı olarak Garanti BBVA e-vadeli hesap normal vadeli mevduat faizlerinden yukarıda bir oran vererek yatırımcısına daha çok kazandırıyor diyebiliriz.
 • Hesap açılışı ile kazanç tarihi aynı gün oluyor. Buraya yatırdığınız para ile aynı günde kazanmaya başlıyorsunuz.
 • Esnek hesap olarak sunulan e-vadeli hesaptan ileriki dönemde para çekmeniz halinde kalan tutar ile faiz oranı üzerinden kazancınız devam ediyor. Fakat vadesinden önce çekmiş olmanızdan dolayı çektiğiniz tutar için faiz kazancı sağlamanız mümkün olmuyor.

 • Paranızı uzun vadelerde yatırmanız halinde stopaj avantajı elde edebiliyorsunuz.
 • Hesap açılışı ile yatırım öncesi size verilen teklifler sayesinde paranızı hangi yatırımda değerlendirmek isteyeceğinize önceden karar vermeniz artı bir avantaj diyebiliriz.
 • Garanti BBVA e-vadeli hesap TL dışında USD, EURO, CHF, GBF, AUD gibi döviz kurları üzerinden de açabiliyorsunuz. Ancak döviz kurlarından açmanız gerektiğinde en az 1000 USD yada 1000 EURO gibi bir alt limitiniz söz konusu.
 • Garanti BBVA 28 gün ile 365 gün aralığında bir yatırım yapmanıza olanak veriyor.
 • Diğer bankalarda olduğu gibi paranızın tamamını vadesinden önce çekmeniz halinde faiz kazancınız da olmuyor.
 • E-vadeli hesaplarda bulunan paralarınızın 150 bin lirasına kadar devlet güvencesi bulunmaktadır.
 • Paranızı vade sonunda çekmediğiniz takdirde güncel faiz oranları üzerinden yatırımınız yenileniyor. Ancak kazancınız olan para faizleri hesabınıza aktarılırken vadeli mevduata dahil edilmiyor.

Vadeli Mevduat Hesabınıza Otomatik Yatırım

Garanti BBVA müşterileri belli aralıklarda olan gelirleriniz vadeli mevduat hesabında değerledirebiliyor. Bu manada bankanıza vereceğiniz talimat ile belli tarihlerde belli tutarlardaki paranızı e-vadeli hesaba dahil ederek kazancınızı artırma yoluna gidebiliyorsunuz. Vereceğiniz talimatlar banka şubesinden olduğu gibi internet bankacılığı üzerinden de yapılabiliyor. Ayrıca ödeme talimatını Garanti Bonus Kredi Kartı ile verebiliyorsunuz.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.