İng Bank e-Turuncu Hesap Vadeli Mevduat Hesabı (Para Faizleri)

İng Bank e-Turuncu Hesap Vadeli Mevduat Hesabı (Para Faizleri)

İng Bank e-Turuncu Hesap Vadeli Mevduat Hesabı. Vadeli Mevduat Hesabının İng Bank’taki karşılığı e-turuncu hesap. Bu nedenle paranızı faize yatırmak istiyorsanız ve karşılığında kazanç sağlamak için alternatiflerinizden birisi İng Bank e-Turuncu hesap olabilir. E-Turuncu hesap ile yatırdığınız para tutarı, vade gün sayısı ile kampanyan dahilindeki hoş geldin faizi ve turuncu ekstralıyım alternatifi ile birikimlerinizi ing bank vadeli mevduat hesabına yatırabilirsiniz.

E-Turuncu Vadeli Mevduat Hesabı İng Bank

Şubesiz bankacılığın bir örneği olara tüketici hizmet vermeye başlayan e-Turuncu Hesap yatırım yaparak kazanç sağlamak adına bankacılık işlemlerini internetten yapmaya olanak sağlayan bir yol. Bir banka şubesi ile muhatap olmak işlerinizi yürütmek yerine internetten açılan hesap ile daha avantajlı faiz oranları üzerinden paranızı vadeli mevduat hesabına yatırmak neden e-turuncu hesap sorularının cevaplarından birisi.

 

İng Bank Para Faizleri Alt Limiti

İng e-Turuncu hesap açılışında alt limit bulunmuyor. Bunun yanında maaşını ing şubelerinden alan kişiler için hesapta durduğu zaman kadar kazanç sağlıyor. Yapılan kampanya dahilinde bir yıl boyuncu hoş geldin faizi ile daha çok kazandırıyor. Bir yılın sonunda da daha avantajlı olmak adına turuncu ekstralı olmak ayrıcalığı da bulunuyor.

Masrafsız Bankacılık İng E-Turuncu

İng e-turuncu vadeli hesap ile EFT ve Havale masrafı ödemiyorsunuz. Tabi bunun için işleminizi İng mobil ve ing internet bankacılığı üzerinden yapılması gerekiyor. Para çekimi ile vadenizde bozulmadığı gibi kalan kısım faiz kazancı sağlamaya devam eder. Ayrıca yatırımınızda TL kadar Euro, Dolar ve İngiliz Sterlini ile de hesap oluşturabiliyorsunuz.

E-Turuncu Hesap Nasıl Açılır?

Yatırımını vadeli hesap ile faize yatırmak isteyen kişilerin açmak istedikleri e-turuncu hesap açılış yolları şu şekilde;

  • Banka Şubesi
  • İng Bank Bankamatikleri
  • İng Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık
  • İng Bank Telefon Bankacılığı

İng Bank bünyesinde bir hesabınız ve bu hesaba tanımlı bir internet bankacılığınız bulunuyorsa  burada yatırım hesabı açmak ve yatırımlara başlamak daha hızlı oluyor. Nitekim hesabınıza girdikten sonra yatırım hesabınızı vadeli mevduat hesabı olarak açmanız gerekiyor. Dilerseniz bu yatırımınızı diğer döviz kurları üzerinden yapabiliyorsunuz. Dilerseniz parça parça hepsinden de yapabilirsiniz.

İng Bank E-Turuncu Hesap Ne Kadar Kazandırıyor?

Burada kazancınızın hesaplanmasında yatırdığınız para miktarı vade gün sayısı ve bankanın vermiş olduğu faiz tutarı önem arz eder. Bu üç rakamın hesaplanmasında önemi büyüktür. Bu manada hesaplamalara yüksek vadeli mevduat faizi para faizleri sayfamızda ayrıntılı yer vermiştik. Yatıracağınız ana paranın 15 bin lira olduğunu farz edersek 32 günlük vade sonunda kazanacağınız net tutar 15 bin 345 lira oluyor. Burada hesaplamada faiz oranı ise % 11. Bu manada ing bank kişiye özel faiz oranları da sunduğu için hesaplamada size tanınan faiz oranı da önem arz eder.

Tüm bankalarda bir hoş geldin faizi ya da tanışma faizi imkanları veriliyor. Bu nedenle kazanacağınız para faizleri de artış gösteriyor ki bankalar müşteri çekmek, mevduat sağlamak adına bu tür kampanyalara sürekli yer veriyor. Nitekim son dönemde internet sayesinde tüm bankalar yatırımlarda aracı olarak dijital bankacılık ürünlerinin tercih edilmesini istiyor ve bu yönde de kampanyalarını artırıyor.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.