Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Birçok banka SMS ile ve internetten kredi başvurusu alır. Fakat bunlar ön onaysız krediler değildir. Bu başvurularda daha hızlı geri dönüş sağlandığı için internetten ya da SMS yolu ile kredi başvurusu yapılmaktadır. Ön onaysız kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Ön Onay Vermeden Kredi

Bankalardan kredi almak istiyorsanız SMS ya da internet yolu ile başvurmak yeterli olmayacaktır. İnternet veya SMS yolu ile başvuru yaptıktan sonra banka T.C. kimlik no ister ve kişinin risk analiz raporunu öğrenir. Bu rapor sonucunda banka kişiye kredi verip veremeyeceğini belirlemiş olur. Eğer kredi alabilecek durumdaysanız banka sizi en yakın şubeye yönlendirir. Burada gerekli işlemler yapılır ve kredi çekebilirsiniz. Bankalar genelde ön onay almadan kredi vermemektedirler. Böyle durumlarda çektiğiniz krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinizi bilmek istemektedirler. Kredi başvurusu sonrası kredi almaya uygun görülürseniz bankalar kişilerden bazı belgeler de istemektedir.

Fakat bazı bankalar nakit avans adı verilen ön onaysız krediler verebilmektedirler. Bu bankalar;

  • Akbank hızlı para
  • Yapı kredi
  • Denizbanktır.

Nakit avansta en fazla 5000 lira çekilebilmektedir. Alınan faizler ise değişiklik göstermektedir.

Ön Onaysız Kredi

Ön onaysız kredi çekmek istediğiniz durumlarda bankalara gitmeden de kredi çekebilirsiniz. Bankalar kendi şubelerinden ön onaysız kredi verebilmektedir. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapılabilen bankalar bulunmaktadır.

Enpara

Ön onaysız kredi veren bankalardan biri de QNB Finansbankın internet bankacılığı olan Enpara’dır. Enpara.com üzerinden ön onay olmadan kredi çekilebilmektedir. Yapılması gereken ise Enpara.com internet sitesine girerek kredi talebinde bulunmak olacaktır. Eğer banka müşterisi iseniz ve krediniz onaylanır ise krediniz anında hesaba geçer.

Yapı Kredi

Yapı kredi ise müşterilerine hızlı kredi ile 25 bin liraya kadar kredi vermektedir. Bu krediler 36 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Yapı kredi bankalarından hızlı kredi çekebilmek için internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Akbank

Akbank internet bankacılığı aracılığı ile 50 bin liraya kadar kredi vermektedir. Banka müşterisi olunması durumunda ve kredi onaylandığında hafta sonu da dahil olmak üzere hemen kredi çekilebilmektedir.

İş Bankası

İş bankasının müşterisi iseniz anında kredi ile ön onay olmadan kredi çekebilirsiniz.

Birden fazla bankaya borcu olan kişilerin tüm borçlarını bir krediye bağlaması da söz konusu. Bu anlamda alternatif olarak değerlendirebileceğiniz Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi avantajları ile ön plana çıkabiliyor.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.