Ziraat İhtiyaç Kredisi

Ziraat İhtiyaç Kredisi

Ekonomik durumumuz, gelirlerimizin giderleri karşılayamaz hale gelişi sonrası bankalara başvurduğumuz borç alımlarının geri ödemeleri zamanla içinden çıkılamaz bir tavır haline gelebiliyor. Burada kişi yapılandırma yoluna gitmek zorunda kalırken özellikle kredi kartı borçlarında yapılandırma olmayışı tüketici bir hayli zorluyor. Bu manada devletin attığı adımlardan bir tanesi ile mevcut borçların sıfırlanarak yeni bir kredi paketi ile ödeme yolunun açılabilmesi. En önemli yola aracılık eden ise Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile rahat bir nefes alımı söz konusu. Burada mevcut borçlarınızın ödenmesinde başvuru değerlendirilmesi gereken önemli bir etken.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Ziraat Bankası’ndan

Özellikle kredi kartı borcu mağduru durumdakilerin arayışlarından birisi olan mevcut kredi borçlarının birleştirilerek tek taksit ile ödeme imkanlarının adresi Ziraat Bankası. Bunun nedeni ise devlet bankası olması ve devletin tüm aldığı kararlarda başrol oynaması diyebiliriz. Nitekim tüketiciye, KOBİ’lere ve ekonomiye destek vermek amaçlı olarak atılan bir çok adımdan bahsetmek mümkün. Burada Ziraat Bankasının attığı bir çok adımdan bahsedebiliriz.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ödemesini devam ettiğiniz kredi ve kredi kartı borçlarının tamamını kapatarak yeni kredi çekimi ile daha uzun vadede daha rahat bir ödeme imkanı veriyor. Burada Ziraat Bankasının güncel müşterisi olsun veya başka bankaların müşterileri olsun bu olanaktan faydalanmak için başvuru yapabiliyor. Nitekim banka sizin geliriniz ve giderlerinizin muhasebeleştirilmesi sonrasında rahat bir ödeme imkanı veren bir ödeme planı ile sizlere hizmet veriyor. Buradaki amaç borç düzeylerinin ve gelirlerinin dengelenmesi bu sayede tüketicinin daha sağlıklı bir ekonomik duruma ulaşmasıdır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi Vadesi

Güncel olarak tüketici kredisi alımları 60 ay yani beş yıl ödemelidir. Burada birleştiren kredi olmasında en önemli etken kredi kartı aylık faiz oranı ile kişinin ödeme zorluğunun çekmesinin önüne ihtiyaç kredisi şartları ile geçilmesidir. Alacağınız kredinin vadesine göre faiz uygulaması yapılır. Burada 2 yıl 24 aya kadar vadelerde aylık 1,10 beş yıl 60 ay vadelerde ise 1,20 fazi oranı ile tüketici kredisi alımı söz konusudur. Alacağınız 10 bin lira kredide iki yıllık vade ile 1,10 faiz oranından 0,5 kredi tahsis ücreti masrafı öderken aynı zamanda alacağınız kredinin yıllık maliyeti ise % 17,6670 oranıyla veriliyor.

Başka Banka Kredi Kartı Borçları Ne Oluyor

Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi almanız halinde başka bankalardaki kredi kartı borçları da ödenmiş oluyor. Burada ödemeler tüketicinin eline yapılmaz. Direk borçlu olan bankaya yapılır. Bu sayede kartın boru ödenmiş olur. Ancak bu ödeme sonrası bu kartların kapatılması zorunludur. İptal edilmediği takdirde bu hizmeti Ziraat Bankasından alamıyorsunuz.

Okunmalı : Ziraat Bankası İkinci El Araç Satışları

Ziraat Birleştiren ihtiyaç Kredisine Başvuru

Bu kredi ürününe başvurular sadece banka şubeleri üzerinden yapılabiliyor. Dijital bankacılık yada diğer bankacılık ürünlerinden başvuru imkanınız bulunmuyor. Burada müşteri yetkilisine mevcut sahibi olduğunuz kredi kartlarının kapatılması için şahsen başvuru gerekiyor. Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi alternatif olarak değerlendirebileceğiniz önemli bir kredi paketi diyebiliriz.

Hayatın zor koşullarından adım adım geçerken ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullandığınız krediler ve kredi kartları ödeme günleri geldiğinde zorluk yaşatabiliyor. Asgari ücretle geçinen kişilerin, memurların, özel sektör çalışanlarının kısaca maaş performansı düşük ya da yüksek olan bireylerin dahi ödeme konusunda güçlük çektiği durumlardan birisi olan krediler üst üste geldiği vakit ödeme zorluğu yaratıyor. Normalde tek kredi kartı veya kredi çekmiş bir birey ödeme konusunda zorlanmazken birden fazla kredisi olanlar ödeme günlerinde güçlük çekiyor. Bu konuda öncülük yapan ziraat bankası bireysel banka müşterilerine kredilerini birleştirecek ihtiyaç kredi fırsatını sunuyor. 24 ay ile 60 ay arasında değişebilen vadeler kapsamında sunulan krediniz gelirinize en uygun seçenekle tamamlanıyor. Böylece birden fazla ödeme yapmak yerine size rahat bir nefes aldıracak tek kredi ödemesi ile hepsini kapatmış oluyorsunuz. Tabii ki öncelikle mevcut kredi kartlarınızı ve kredilerinizi diğer bankalardan iptal ettirmeniz gerekiyor. Şube aracılığı ile yapılan birleştiren ihtiyaç kredisi bireysel müşterilerine yönelik bir uygulamadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisinin Faydası

Her insan aylık mevcut ödemeleri yaklaştığında stres dolu anlar yaşamaya başlar. Özellikle birden fazla kredi kartı kullanan kişiler veya kısa vadede yüksek ödemeli kredileri olan kişiler zorlanır. Bu tür durumlar için 24 aylık 1.10 60 aylık 1.20 faiz orantısı kapsamıyla sunulan birleştiren ihtiyaç kredisinden faydalanarak borçlarınızın tamamı tek çatı altında toplanmış olur. Gelir seviyenize en uygun vade seçeneği sayesinde aylık ödeyeceğiniz miktar belirlenir. Bu sayede diğer bankalardaki performans düzeyinizde düşmemiş olacağından kredi kartı ve kredi kullanımı konusunda önünüz açılmış olur. Yapılan bu atılım sayesinde binlerce kişi ay boyunca farklı dönem aralıklarında yaşadığı stresten kurtulmuş olur.

Kredi Kullanım Şartları

Bireylerin finansal zorluğunu ortadan kaldıracak nitelikte başlatılan birleştiren ihtiyaç kredisinin en önemli şartı borçlu bulunduğu banka tarafından takibe alınmamış olmasıdır. Ayrıca gelir belgesi, kimlik belgesi, SGK hizmet dökümü, çalıştığı yerden şirket yetkilisine ait imza sirküsü son olarak ta son 3 aya ait maaş bordrosu istenir. Bu belgeler kapsamı altında sunulan birleştiren ihtiyaç kredisinden her birey faydalanabilir.

Borçların Taksitlendirilmesi Nasıl Yapılacak?

Mevcut borcun kapatılarak ödenmesinde kişinin geliri ile bir denge kurulması şart. Burada gelirin üstünde bir gider söz konusu olmaması önemli. Bu nedenle beş yıl vadelere kadar ödemeler söz konusu edilebilecek. Güncel Ziraat Bankası Tüketici Kredisi para faizleri düşük olmasına karşın  Muhtemel ödemelerde ise şu şekilde;

 • 10 bin lira için 12 aylık 906 Lira Toplam geri ödeme 10 bin 872 Lira
 • 10 bin lira için 24 aylık 488 Lira Toplam geri ödeme 11 bin 712 Lira
 • 20 bin lira için 12 aylık 1813 lira toplam geri ödeme 21 bin 757 lira
 • 20 bin lira için 24 aylık 977 Lira toplam geri ödeme 23 bin 448 Lira
 • 30 bin lira için 12 aylık 2719 lira toplam geri ödeme 32 bin 635 lira
 • 30 bin lira için 24 aylık 1466 Lira toplam geri ödeme 35 bin 184 lira

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Alma Şartları

Bankalara kredi talebinde bulunulsa bile herkes alabilecek diye bir kural yok. Bu manada Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi alma şartları da genel olarak beklentilerden uzak kalabilir. Birleştiren İhtiyaç Kredisi genel anlamda kredi kartı borçları için verilecek. Burada önemli olan husus gelirinizin olmasıdır. Geliriniz olmadığı zaman banka sizlere bu krediden faydalanma imkanı vermeyecektir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisine Son Başvuru Ne Zaman?

Mevcut ödemelerde yapılandırma işlemi 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle alınmıştı. Ancak bu durum hakkında yeni bir açıklama bulunmuyor. Ancak bankanın sitesinden yaptığı ilan ile bu kredi ürününün verildiği biliniyor. Bu paketten faydalanmak isteyen kişilerin banka şubesine başvurması gerekiyor.

Ziraat Birleştiren İhtiyaç Kredisi İçin Ne Yapacağız?

 1. Ziraat Bankası ve diğer bankalardan aldığınız kredi kartı borçları bu imkan sayesinde kapatılacak.
 2. Kredi kartı borçlarının kapatılmasında öncelik olarak kart borcunun en az asgari tutarının kişi tarafından ödeniyor olması şart.
 3. Güncel Kredi kartı faiz oranları 1,40. Bu faiz oranı ile ödenmediğinde tüketici kredisine oranla daha fazla faiz ödemesi yapıyorsunuz.
 4. Kredi kartı borçları hiç ödenmediği takdirde 10 bin liralık borcunuz katlanmış oluyor. Bu nedenle ziraat birleştiren kredi önemli.
 5. Bireysel kredi ve kredi kartlarının yapılandırılması yapılırken ticari krediler bu paket kapsamına alınmadı.
 6. Bu kredi paketinden faydalanılmasında kişinin birden fazla kredi kartı dikkate alınabilecek. Yani iki kartı bulunanlarından birleştiren kredi ile borçlarını kapatabilme imkanı verilecek.
 7. Birleştiren ihtiyaç kredisinde limit bulunmuyor. Burada bin liralık kredi kartı borcuda 100 bin liralık kredi kartı borcu da yapılandırmaya dahil edilebilecek.
 8. Tüketici kredisi alımlarında genel vadeler 60 ay. Beş yıl ile sınırlı. Güncel olarak ihtiyaç kredisi faizleri % 1,00 seviyelerinde. Kişiler dilerlerse bu oranlardan kredi alarak mevcut kredilerini de kapatabilir. Ancak burada kredi alabilme kriterlerinin taşınıyor olması önemli.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisine Başvuru Adımları

 1. Gelir belgeniz ve kredi kartlarınıza ait bilgiler ile kimliğiniz dahilin de Ziraat Bankası şubesine başvurun.
 2. Bankanın muhtemel talebi için kefil alternatifinizi bulundurun.
 3. Banka başvuru sonrasında vereceği onay sonrası gerekli protokoller ve ödeme planını imzalayın. Bu aşamadan sonra banka sistem üzerinden sizlerin kredi kartı borcunuzu kapatacaktır. Bu nedenle mevcut kartlarınızın iptalini sağlayın.
 4. Bu aşamadan sonra onay ile mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınız kapatılır ve sizlerinde tek ödeme yapmanız gereken adres Ziraat Bankası olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Ürünleri

Ticari ve bireysel anlamda Ziraat Bankası kredi ürünleri sıklıkla başvurabileceğiniz bir borç alım türü. Nakit ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra araç alımları ve konut alımlarında da birden fazla çeşidine ulaşabiliyorsunuz. Tüketici kredisinde vade beş yıl iken konut kredisi alımlarında vadeniz 180 ay ile 15 yıla çıkabiliyor. Bu durumda da istenilen eve kira öder gibi uzun vadelerde konut kredisi ile sahip olabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç kredisi mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınızın tamamını kapatmak üzere tahsis edilen bin bankacılık kredi ürün paketidir.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.