Ziraat Hesap No Nerede Yazar, Nasıl Bulunur?

Ziraat Hesap No Nerede Yazar, Nasıl Bulunur?

Ziraat Bankası son yıllarda yeni kredi kartı markasını tanıtmasının ardından bir özelliği de hizmete sundu. Banka kartı ile kredi kartını tek kartta toplayan banka bir ilki gerçekleştirdi. Bu kartın bir tarafı kredi kartı iken diğer tarafı da banka kartı oldu. Kişilerin sahibi olduğu hesaplara ait alınan bankkart combo kredi kartı kısa sürede önemli bir potansiyeli yakaladı. Bankkart Combo sahibi olan kişiler hesap numarasını sorgularken Ziraat Bankası Hesap No Nerede yazar sorusun soruyor. Bankanızda ki hesabınıza ait numarala ulaşmanın birden fazla yolu var. Bu anlamda makalemizin sizlere faydalı olacağı kanısındayım.

Bankkart Combo Üzerinde Ziraat Hesap Numarası

Banka kartlarının üzerinde toplanan rakamlar kişilerin kafasını karıştıran cinsten. Bu nedenle elinde kartı olan kişilerde dahil hesap numarası arayışına girebiliyor. Bankkart Combo iki yüzlü olarak sunulurken ön yüzündeki ismin hemen üstünde banka hesap numarası yazmaktadır. Bu hesap numarasının ilki 3-4 haneli olan şube kodunu içerir. Yani hesabın olduğu banka şubesinin kodudur.  Diğer 8 hane sizin hesap numaranız diğer 4 numarada ek numaranızdır. Yani 8-4 haneli rakam sizin hesap numaranızı teşkil eder. +4 haneli rakam aynı şubede birden fazla açılan hesaplar için verilir. Bu ek rakam 5001-5002-5003 olarak gider.  Yani aynı numaranın ekleridir. Örneğin bir kredi çektiniz. Hesap numaranızın yanına 5002 veya sonraki hesap numaranız 5003 getirilir.

Okunmalı : ziraat Bankası para faizleri

Para Gönderiminde Ziraat Hesap Numarası

Para aktarımı yapılmak istenildiğinde bu numaraların da eksiksiz olarak girilmesiz önemli. Dijital bankacılık yoluyla yanlış numaralara para göndermek neredeyse imkansız hale gelmesine karşın burada göndereceğiniz numaranın doğru yazılmış olması en azından sizlere zaman kazandırır. Kartınızdaki bu numaralardan emin değilseniz numaranızı öğrenmenin farklı yolları da var. Öncelik Ziraat Mobil ya da Ziraat İnternet Bankacılığından giriş yaparak hesap numaralarınıza ulaşmadır. Buradan iban numaranızı da öğrenebilirsiniz. Hatta sosyal medya yolları ile paylaşım da yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Ziraat Bankası Hesap No

Ziraat Hesap no öğrenmenin diğer bir yolu da Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini 444 0000 numaradan aramak. Burada telesekreterler ile karşılanacağınız için biraz zaman alıp can sıkıcı olabilir.  Ancak işinizin görülmesi için bunun gibi bir çok nedene katlanabiliyoruz.

İban Numarasından Ziraat Hesap No Öğrenme

Banka hesap numaraları artık iban üzerinden yürütülüyor. Nitekim para gönderim işlemi için önemli. Burada uzun uzadıya numaralar söz konusu olduğu için yine hesap numarasına ulaşım mümkün. Ancak kişiler bu numaralar arasından hesap numarasını bulamıyor. Bu nedenle arayışlar var. İban numarasının sonundaki dört haneli rakam sizin ek numaranız. 5000 li rakamlar. Bu rakamın önündeki 8 haneli rakam ise sizin banka hesap numaranızı oluşturur. Onun önündeki 3-4 hane ise banka şubesi numaranızdır. Bu şekilde kolaylıkla Ziraat Bankkart Combo Hesap Numaranızı çıkarmış oluyorsunuz.

Okunmalı : Ziraat Döviz Vadeli Mevduat Hesabı Para Faizleri

Temassız ödeme özellikli olarak tahsis edilen Bankkart Combo Kredi Kartı devlet bankası vizyonu ile önemli kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar ile maddi kazançlar söz konusu olacağı için takip edilmesi gerekenler arasında. Faizsiz ekstre erteleme, faizsiz taksitlendirme kampanyaları ile son günlerde kendini duyuran Ziraat Bankası Hesap numarası banka kartlarının üzerinde basılıyor.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.