Ziraat Bankası Para Faizleri (Vadeli Mevduat Hesabı)

Ziraat Bankası Para Faizleri (Vadeli Mevduat Hesabı)

Birikim yapmanın ayrıca yaptığınız birikimden para faizi kazanmanın yolu Ziraat bankası Vadeli mevduat hesap üzerinden geçiyor. Birikiminizi yatırmanın adresi Ziraat Türk Lirası mevduatlarınızı 1 – 730 gün arasında vadelerde açmaya izin veriyor. Vade sonunda da ana para ve faiz getirisi ile birlikte alıyorsunuz. Dilerseniz vadeyi yenileme imkanları da ayrıca bulunuyor. Ziraat Bankası para faizleri dönemsel olarak değişen oranlardan olsa da kaybettirmeden kazandıran bir hesap özelliği taşıyor.

Kaybettirmeden Kazandıran Ziraat Bankası Vadeli Hesap

Türk lirası ile açabildiğiniz Ziraat Vadeli Mevduat Hesap elinizde bulunan parayı istediğiniz süre zarfından vadeye bağlamayı olanak kılmış. Bu zaman diliminin ise bir gün ile 730 gün arasında değişiyor olması yatırımcıya ayrı bir fırsat.

Ziraat Vadeli Mevduat Para Faizi

Vadeli hesaba yatırılan paranın vadesi öncesinde para çekimi mümkün. Ancak bu duruma bankanın da onay vermesi gerekiyor. Çektiğiniz tutar için ayrıca çekilen tarihe kadar olan faiz kazancı verilmiyor. Yani vadesiz bir faiz oranı ile çekmiş oluyorsunuz ve yatırımınız da yarıda kalmış oluyor.

Vadeli mevduattaki paranın vadesi dolduktan sonra kişi istediği gibi yönlendirme yapabiliyor. Ayrıca bir talebi olmaması halinde de banka vadeyi otomatik olarak aynı şartlarda o günün faiz oranları ile yeniden yapılandırıyor ve paranız kazanmaya başlıyor. Ancak burada kazanılan faiz tutarının ana paraya dahil edilmediğini de ayrıca hatırlatmakta fayda olacaktır. Bu paranın dahil olması için ayrıca talebiniz olması gerekiyor. Yüksek Vadeli Mevduat Faizi ile kazanç artırma imkanlarına ulaşmak için araştırma yapmak önemli.

Ziraat Vadeli Hesap limitleri

Ziraat bankası vadeli mevduat hesap açılışlarında en az bin lira para yatırılması gerekiyor. Daha düşük tutarlarda paraların vadeli hesaplarda değerlendirmeye alınmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca 150 bin liraya kadar olan hesaplardaki paraların devlet güvencesinde olması sizlerin paralarının da güvenli bir şekilde bankalarda kalmasına neden oluyor. Bu güvence her banka için geçerli.

Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Hesap Açılışı

Bankanın internet bankacılığı ile mobil bankacılık ürünü kullananlar bu aşamada daha şanslı. Nitekim buradan istedikleri gibi paralarını yönlendirme, yönetme imkanları bulunuyor. Ancak ilk kez hesap açılışı yapacak olan kişilerin başvuru yapması için Ziraat banka şubesine gitmesi ve buradan hesap açtırması gerekiyor. Bu hesaba internet bankacılığını tanımlatmakta önemli. Zira ilerleye günlerde para faizleri görünümü ve yönetimi için de ihtiyacınız olacaktır.

Ziraat Bankası Vadeli Hesapları

Her bankanın ayrı bir vadeli hesap kampanyaları ve markaları mevcut. Bu manada Ziraat Bankası da müşterilerine daha çok kazanç sağlamaları adına farklı vadeli hesap tanımlamaları yapıyor. Bu manada Ziraat Bankası Vadeli Hesap çeşitleri şu şekilde;

 • Ziraat Enflasyona Endeksli Mevduat Hesap
 • Vefalı Hesap
 • Birikimli Türk Lirası Mevduat Hesap
 • Dönem Ödemeli TL mevduat hesap
 • Çeyiz Hesabı
 • Konut Hesabı
 • Vadeli yabancı para mevduat hesap
 • Vefalı döviz hesabı
 • Birikimli döviz hesabı
 • Dönem Ödemeli döviz hesabı
 • Vadeli Altın Hesabı


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.