Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar

Ekonomik şartlar güncel olarak bir araç almaya elvermiş olsa da zamanla bu yetimizi kaybedebiliriz. Bu gibi durumlarda taşıt kredileri ile almış olduğumuz araçların geri ödemelerini de vadelerinde yerine getiremeyecek ekonomik gücümüz olmayabilir. Bu gibi durumlarda alınan taşıtlar bankaların ipotekli araçları olduğu için finans kuruluşlarının inisiyatifine geçer. Bu andan itibaren araçların tüm kullanım hakları da bankaların olur. Bu manada Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araç bulma ihtimali de geri ödemesi yapılamayan araçlar üzerinden yapılır.

2 nci El Araç Satışları Ziraat Bankası

Günümüzde yaşanılan her olay bir ders niteliğinde sürekli karşımıza çıkacak olan acı ve tatlı hikayeleri beraberinde getirir. Bizler birer canlı olarak bu durumdan nasıl dersler çıkarabiliriz kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Bire bir böyle bir vaka içerisine girmemiş olmamız zamanla girmeyeceğimiz anlamına gelmez. Yada piyasanın ekonomik durumu ve şartları bizi istemediğiniz bir noktaya taşır ki vakti zamanında çok iyi durumda iken aldıklarımız istenmeyen sebeplerle son bulabilir. Ziraat Bankası şubelerinden alacağınız taşıt kredileri ile araç alma ihtimali ülke genelinde oluşan şube sayısı nedeniyle çok yüksek bir husus. Buradan alacağınız kredilerin ödemesini yapamadığınız zamanlarda ise aracınız bankanın oluyor.

Okunmalı : Ziraat Bankası Para Faizleri

Ziraat Bankası İkinci El Araçları

Taşıt Kredisi kullanımı sonrası geri ödemesi sağlanmamış araçların satışı farklı illerde ve şubelerde bulunsa da merkezi sistem üzerinden e-ihale yoluyla yapılıyor. E-ihaleye ve sistem üzerinden fiyat verebilmemiz için ise herhangi bir Ziraat Bankasından başvuru yapmanız yeterli oluyor.

ziraat bankasından satılık ikinci el araçlar

İhale İçin İstenilen Belgeler

Ziraat Bankasından satılık ikinci el araç almak için kimliğiniz yeterli. Fakat ticari bir kuruluş ise ticaret sicil tasdiknamesi, şirketin yetkililerine ait noter tasdikli imza sirküleri ve yetkili olduğuna dair şirket belgesi yeterli oluyor.

İhale Nasıl Yapılıyor?

  1. El Taşıt ihalesine başvuru yapan kişi ve firmalara SMS yolu ile sisteme girebilmek için kullanıcı adı ve şifre gönderiliyor. Kullanıcı isterse bu adım için e-mailini kullanabilir. https://e-aracsatis.ziraatbank.com.tr/login.intengo adresinden şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra araca belirtilen muhammen bedelin üstünde ya da fiyat verilmişse ve almak istiyorsanız verilen fiyatın üstü teklifte bulunabilirsiniz.

Araç Hakkında Nasıl Bilgi Alırım?

Sisteme giriş sonrası mevcut satılık olan araçları online olarak fotoğraflarına bakabiliyor ve özelliklerini inceleyebiliyorsunuz. Hatta aracın hangi il de ve şubede olduğuna bakarak girip aracı yerinde inceleyebilirsiniz. Burada aracın plakasından yola çıkarak teknik olarak kazası olup olmadığına bakabilirsiniz. Ayrıca banka şube görevlisinden telefon ile Ziraat Bankasından satılık ikinci el araçlar hakkında bilgi alabilmenizde mümkün.

Okunmalı : Döviz Vadeli Mevduat Hesabı Avantajları Ziraat Bankasından

Alacağım Araca KDV Öder miyim?

İhale için süre bitimi sonrası araca en yüksek fiyatı veren kişide ihale kalmış oluyor. İhaleyi kazanan kişi Ziraat Bankasının KDV mükellefi olmamasından dolayı yeni bir vergi ödeme yükümlülüğü bulunmuyor. Buradaki satış sonrası bankanın size vereceği ödeme dekontu işlemler için yeterli oluyor. Burada alıcı noter ve plaka masraf gibi giderleri ödemekle yükümlü.

ziraat bankasından satılık ikinci el araç

Ticari olarak beklentilerimizi tüm umutlarımızla yeşertmemizin ardından borca girerek yatırım yaptığımız hususlardan biri taşıt kredisi ile araç satın almaktır. Taşıt kredisini kullandığımız bankalara ipotekle aldığımız bu kredinin geri ödemelerini zaman içerisinde yapamaz hale gelebiliriz. Bu durumda bankanın yapacağı işlem ise verdiği paranın karşılığını alabilmek için araca el koymak ve satışa çıkarmak olacaktır.

İster gerçek kişilik isterse tüzel kişilik olsun uygun fiyatla uygun şartlarda araç alımı için değerlendirmeye alınması gereken bir alternatif Ziraat Bankasından Satılık İkinci El Araçlar olabilir.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.