Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Avantajları Para Faizleri Ne Kadar?

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Avantajları Para Faizleri Ne Kadar?

 Akbank müşterilerine sunduğu hoş geldin faizi ya da tanışma faizleri eşliğindeki Akbank Vadeli Mevduat Hesabı 40 gün için bir milyon liraya kadar açacağınız hesaplara yüksek faiz oranı sunuyor. Yatırımlarınız ile birikimlerinizi vadeli mevduatlarda değerlendirmek isteyenlere bir alternatif olan Akbank vadeli hesapta internet bankacılığı ve Akbank Direkt üzerinden açacağınız hesaplar ile yatırımlar daha avantajlı hale gelebiliyor.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

Öncelikli olarak bu hesaptan ve ayrıcalıklarından faydalanabilmeniz için paranızın 10 bin liranın altında olması ve son 30 gün içinde hesabınızdaki bakiyelerin incelendiğini hatırlatmak isteriz. Ayrıca tanınan bu kampanyadan faydalanabilmeniz için daha önce Akbank bünyesinde vadeli hesap yatırımınız olmamış olması gerekiyor. Paramı faize yatırmak istiyorum diyenler için alternatif Akbank.

Banka yatırımların ve hesapların incelenmesinde müşteriye ait tüm hesaplara bakıyor. Bu anlamda standart hesap yanında nar vadeli mevduat hesabı, birikim hesabı, ara dönem ödemeli hesap ve serbest hesaplar da incelemeye girenler arasında bulunuyor.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Açılışında Limit

Banka bu hesabın açılmasında limit uygulamasına gitmiş. Bu nedenle en az 40 gün boyunca 10 bin lira en fazla ise 1 milyon lira yatırabiliyorsunuz. Yani bir milyon liradan fazla para yatırımını yapmanız mümkün değil. Hesap açılışı sonrası ilk vadesini dolduran yatırımınız Akbank direkt ile internet bankacılığı faiz oranları ile yenileniyor. Yenilenirken bir önceki faiz kazancı hesabınıza aktarılırken yeni yatırımınıza dahil edilmiyor. Tabi sizlerin başka talepleri olmadığı sürece. Vadeli hesap yatırım süresi ise 7 gün ile 400 gün arasında bulunuyor.

Akbank vadeli hesaba para yatıran kişiler vadesinden önce parasını çekme imkanlarına sahip olsa da burada kazancınız olan para faizleri alamazsınız. Protokolü iptal etmiş oluyorsunuz ve gününden önce paranızı çekmiş oluyorsunuz.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank bünyesinde bir hesabınız yoksa bu açılışın ana adresi banka şubeleri. Buradan giderek kendinize hesap açmanız yeterlidir. Bu hesaba tanımlatacağınız internet bankacılığı sayesinde tüm işlemlerinizi elinizin altında yapma imkanları bulunur. Burada ana hesap açılışı sonrası internet bankacılığına giriş yaparak yatırım hesabı, vadeli mevduat hesap, döviz hesapları açılışı yapmanız anlık olarak yapılıyor. Mevduat hesabınızdaki parayı da yatırım hesabınıza aktararak yatırımlarınızı yapmaya başlıyorsunuz. Ana hesap açılışı sonrası dilerseniz yatırım hesap açılışları için Akbank Müşteri Hizmetlerini, Telefon bankacılığını arayabilir, bir Akbank AtM si sayesinde hesabınızı da açabilirsiniz.

Akbank vadeli mevduat hesabı açılışı sonrası tüm hareketlerinizi ve durumunuzu da ayrıca dijital yollar sayesinde takip edebiliyorsunuz. Dilerseniz Akbank internet bankacılığı ayarlar bölümünden bildirimlere açabilir buradan, SMS ile ve e-mail ile hesap hareketlerini de anlık olarak alabilirsiniz.

Örnek Hesaplama : Akbank mevduat hesaplarına 31 gün için 15 bin lira para yatırdığınızı örnek hesaplama ile gösterirsek size verilen faiz oranı olan % 7,50 ile 31 gün sonunda net faiz tutarınız 80,99 TL olacaktır. Brüt gelir 95,29 TL iken 14,29 TL vergi kesintisine uğrar.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.