Garanti Bonus Temassız Özelliği Kapatma Açma

Garanti Bonus Temassız Özelliği Kapatma Açma

Teknolojik ürünlerin genişlemesi sonrasında kişilere tahsis edilen kredi kartları temassız ödeme özellikli olarak sunuluyor. Bu özellik bir çok kesime kolaylık sağlamasının yanında bu özelliği istemeyenlerde bulunuyor. Bu isteksizliğin ana nedeni temassız ödeme yapılarak maddi açıdan mağduriyetin doğması. Her ne kadar şehir efsanesi haline gelmiş olsa da; Garanti BBVA Bonus Kredi Kartı Temassız Özelliğini iptal ettirmek isteyen kişilerde bulunuyor. Pe ki nedir bu temassız ödeme, nasıl kapatılır, iptal edilmesi söz konusu mu?

Garanti Bonus Kredi Kartı Temassız Ödeme Özelliğini İptal Yolları

Sizlere temassız ödeme özelikli gönderilen Bonus Kredi Kartının temassız ödeme özelliğinin iptali için;

  • Bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. (444 0 333)
  • Banka şubesine giderek talepte bulunabilirsiniz.
  • İnternet ve Mobil Bankacılığı kullanabilirsiniz.

Miadı dolmasının ardından yenilenen ve ilk kez alınan Garanti Bonus Kredi kartı temassız ödeme özellikli olarak sizlere gönderilmektedir. Temassız ödeme işaretleri kartın üzerinde bulunur ki buradan bu özelliğe sahip olup olmadığını anlarsınız. Tüketici olarak bankalardan kart talebinizin olması kadar bu kartın özelliklerinin de sizlerin isteğine göre kısıtlanması hakkınızdır. Bankalar bir çok hizmet için kapatılmasından yana tavır koymaktan kaçınır. Zira ticari amaçlı olarak kurulan bankaların bu tür alışkanlıkları olağandır.

Okunmalı : Garanti Elma Hesap Özellikleri

Çıkan Haberler Temassız Ödemeye İptal İsteği

Sosyal medyada çıkan temassız ödeme cihazları ile yapılan dolandırıcılık haberleri sonrası vatandaşlar sahibi olduğu kartların bu özelliğinin iptalini ister hale geldi. Sosyal medya ve haberlerde bu şekilde haber çıkmasına karşın nedendir bilinmez temassız ödeme ile parasal açıdan mağdur edilen kişilere ait haberler hiç çıkmadı. Kimse kartımdan habersiz para çekilir diye bir şikayette bulunmadı. Bu denli olarak milyonlarca kişinin cebinde olan kartlardan neden habersiz ödemeler alınmadı bu da soru işareti.

Temassız yapacağınız her ödeme belli limitler dahilinde oluyor. Burada bozuk paralar ile uğraşmak yerine ya da zaman kaybı yaşamak yerine şifresiz olarak günlük ödeme yapabileceğiniz tutar 120 liradır. Bu tutarın üzerinde yapacağınız her ödeme için şifre girmeniz gerekir. Ancak son dönemde Garanti BBVA çıkardığı Bonus Trink özellikli kartlar sayesinde bu durum biraz daha değişiklik gösterdi. Bu karta sahip kişiler temassız ödemeyi saniyeler içerisinde yapabiliyor. Bu durum hem ödeyen hem de ödeme alan iş yeri için zaman kaybının önüne geçiyor.

Okunmalı : Garanti BBVA e-vadeli Hesap Para Faizleri

Garanti Bonus Trink Temassız Ödeme Güvenlimi

Sahtecilik ve dolandırıcılık yapan kimseler her geçen gün yeni yöntemler geliştiriyor. Buna karşın bankanın elde ettiği güvenlik tedbirleri bu yöntemlerin çok daha ilerisinde kalıyor. Garanti BBVA bu anlamda gerekli tüm tedbirleri almış. Güvenli kodlamalar sayesinde de kredi kartlarınız dolayısıyla hesaplarınız güvende oluyor. Bu manada sizleri endişelendiren temassız ödeme ile kazara ödeme yapılması mümkün görünmüyor. Zira ödeme için kartınızın 10 cm den daha yakın cihaza yaklaştırılması gerekir. Bu yaklaştırma işlemi de sizden habersiz olması neredeyse imkansız. Temassız ödemelerde ayrıca çift ödeme söz konusu değil. Burada fazladan cihaza okutma yapsanız dahi birden fazla ödeme yapmanız mümkün değil. Zira günlük ödeme limitiniz 120 lira.

Muhtemel çalıntı kredi kartlarının kullanımı ilk 48 saat içerisinde yapılıyor. Bu nedenle kartınızın çalındığını veya kaybettiğinizi anladığınız an 444 0 333 numaradan sonra 1 numarayı tuşlayın ve kartınızın çalındığı ya da kaybolduğundan bahisle kartınızın kullanıma kapatılmasını isteyin. Garanti Bonus Temassız özelliğini açma işlemi de kapatma da olduğu gibi yine aynı kanallardan yapılabiliyor.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.