Garanti BBVA Bankası Elma Mevduat Hesabı Para Faizleri

Garanti BBVA Bankası Elma Mevduat Hesabı Para Faizleri

Vadeli Mevduat ortak noktası olmasına karşın bankaların farklı kampanya ve markaları ile vadeli hesap açtıklarını biliyoruz. Bu manada Garanti BBVA Elma Mevduat hesabı da bunlardan birisi. Bu hesabın en büyük özelliği vadesiz hesabınızdaki paranızın gecelik değerlendirilmesidir. Kişi hesabı ile ilgili tüm bankacılık işlemlerini yaparken aynı zamanda gecelik olarak ta para faizi kazandırması nedeniyle ek bir hizmet olarak değerlendirilebilir.

Elma Mevduat Hesabı Özellikleri

Hesabınızda kalan paranın yeterli limitte olması halinde bu limit dahilinde gecelik olarak faizli getir sağlar. Kişi bu arada hesabına bağlı olarak fatura ödemelerini, kredi kartı ödemesini, eft ve havalelerini gerçekleştirirken otomatik ödeme talimatları da yerine getirilir gerektiğinde de nakit olarak para çekebilir. Elbette bunun yanında yatırma işlemi de söz konusu ki hesaptaki limit ne kadar yüksek olursa gecelik getirisi de o kadar yüksek olur. Yüksek Vadeli Mevduat Faizi herkesin arayışı içerisinde.

Elma Hesap Limitleri

Elma mevduat hesabında değerlendirme imkanlarını limitler dahilinde yapılmaktadır. Burada en az limit 5 bin liradır. Bu tutarın altındaki rakamlar elma hesap olarak değerlendirilmeye alınmaz. Gece sonunda hesabınızdaki para elma mevduat faizi ile nemalandırılır. Bu nedenle hesabınıza para yatınca yada maaşlarınız yattığı zaman bu tutarlar Elma hesap sayesinde gecelik faizde değerlendirmeye otomatik olarak alınır.

Vadesiz mevduat hesaplarında para işlemediği gibi olduğunca kalmaktadır. Bu nedenle gecelikte olsa, küçük rakamlar kazandırıyor olsa da kişiler ek olarak bu alternatifi değerlendirebilir. Zira uzun vadelerde kazancınızın daha yüksek olacağı aşikar. Bu nedenle Garanti BBVA müşterileri elma hesap avantajları ile özelliklerinden faydalanmalıdır diye düşünüyoruz.

Elma Hesap Nasıl Açılır?

Garanti BBVA şubelerinde hesapları olan kişiler banka şubesine başvurarak elma hesap açılışı yapabilirler. Bunun yanında dijital bankacılık ürününü kullananlardansanız buradan başvur butonu sayesinde elma hesap açılışına başvuru yaparak anında açılışını sağlayabiliyorsunuz. Bu manada hesabınızdaki para da ger gece kazandırmaya başlıyor. Garanti e-vadeli mevduat hesabı sizin beklentilerinizi karşılayacak bir yatırım hesabı olabilir.

Kişiler ödemelerini genel olarak otomatik ödeme talimatlarına bağlamış durumda. Bu manada ödeme tarihi gelene kadar paranı zaten hesapta kalıyor. Bu arada değerlendirmek amaçlı olarak Garanti BBVA elma vadeli mevduat hesabı kullanılabilir. Bu sayede ödeme günü geldiğinde de faturalarınız bu hesaptan ödenir ve sizde kazanmış olursunuz. Dilerseniz nakit para çekimi de söz konusu.

Elma Hesap Gecelik Faizi Ne Kadar?

Garanti Elma hesap ile beklentileri yüksek tutmamak gerekiyor. Nitekim buraya yatırdığınız paraların nemalandırılmasında yıllık olarak % 6 oranında para faizleri kazandırıyor. En düşük limitin 5 bin lira olduğunu düşünürsek ve kişilerin maaşlarının da genel olarak 5 bin liranın altında olduğunu ele aldığımızda bu yatırım çokta mantıklı bir adım olmayabilir.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.