Akbank Yatırım Hesapları Ne Kadar Kazandırır?

Akbank Yatırım Hesapları Ne Kadar Kazandırır?

Para kazancını artırmak amaçlı olarak yapılacak onlarca yatırımın yolu bankalar üzerinden yapılabiliyor. Bu anlamda paramı biriktirmek istiyorum diyenler için Akbank’ın sunduğu yatırım hesapları, hizmetleri ve aracılıkları alternatifler arasına alınabilecek bir husus.

Paramı Biriktirmek İstiyorum

Akbank Para Değerlendirme Hesapları sizin isteğiniz ve alacağınız risklere göre değişiklik gösterirken düzenli ve risksiz yatırım yapmak isteyen kişiler kendilerine Akbank Vadeli Mevduat Hesabı seçimini yapıyor. Bununla birlikte yapabileceğiniz diğer yatırımlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Mevduat Hesabı
  • Birikim Hesabı
  • Yatırım Fonu
  • Hisse Senedi / VİOP
  • Tahvil / Bono

Akbank Birikim Hesabı

Para birikimlerinizi Akbank Birikim hesabında değerlendirebiliyorsunuz. Burada mevduat birikim hesabı, Esnek Birikim Hesabı, Akbank çeyiz hesabı ile yapılabiliyor.

Akbank Birikim Hesabı : Burada küçükte olsa birikim yapma düşüncesinde olanlar Axess kredi kartı ve mevduat hesabına verecekleri talimatlar ile aylık belli miktarlarda aktarım sağlanıyor. Bu aktarım için USD, Euro ve TL birikimi yapabiliyorsunuz. Birikim hesabının vadesi ise beş yıl. Daha kısa süreler için birikim yapmanız mümkün değil. Hesap açılışı da banka şubesinden yapılabiliyor. Birikimin tutarı ise 100 3.000  Dolar, Euro, TL olarak yapılabiliyor. Ayrıca toplu olarak ta para yatırımı söz konusu. Aylık sizin belirlediğiniz tutarlarda kesintiler söz konusu yapılıyor. Akbank vadeli hesap para faizleri mutlaka inceleniz gereken yatırımlardan birisi olabilir.

Akbank Esnek Birikim Hesabı:  Yine mevduat ve kredi kartınıza verdiğiniz talimatlar ile hesabınızdan aylık kesilen tutarlar ile birikim yapmaktır. Bu hesabı TL, altın ve diğer döviz kurları ile açabiliyorsunuz. Açılışlar banka şubesinden olurken yatırım için alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Akbank Çeyiz Hesabı : Evlenme düşüncesinde olan kişilerin evlilik öncesinde maddi olarak hazırlık yapmak üzere banka şubesinde açılan hesaptır. Bu hesap sayesinde birikim yapılabilir. Çeyiz hesabına aktarılacak para kredi kartları ve vadesiz mevduat hesabınıza vereceğiniz talimatlar ile birikim yapılırken ayrıca birikiminizin % 25 i kadar devlet katkısı alabiliyorsunuz. Hesabın açılışı banka şubesinden yapılabiliyor.

Akbank Yatırım Fonu İle Birikim

Akbank üzerinden yatırım fonu ile birikim yapabiliyorsunuz. Akbank uzmanları tarafından fon yöneticilerince yönetim sağlanması, piyasaların uzmanlarca takip edilmesi, sabit getiri, dövize endeksli ve hisse senedi üzerinden yatırımlar  yapılabiliyor. Ayrıca burada yaptığınız yatırımları da kolaylıkla nakde çevirebiliyorsunuz.

Akbank Diğer Birikim ve Yatırım Hesapları

Birikim ve yatırım yapmanın Akbank kanalıyla diğer yolları Repo, Eurobond, Forward, DCD, Swab ve Döviz kurları ile yapılabiliyor. Paramı biriktirmek istiyorum diyenler için Akbank yatırım hesapları değerlendirmeye alınabilir.


Turan Aydın
Turan Aydın
1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde yer alan yazar Turan Aydın Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema bölümü okudu. Ekonomi ve finans konusunda yaptığı araştırmalar ile tüketiciye bilgi sunmasının yanında kamu kurumlarından aldığı onlarca sertifikaya sahip.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.